Deltagare 2021

Här nedan följer en lista på antagna elever till Sommarhockeyskolan 2021

OBS: Det finns fortfarande 2 platser kvar för Målvakter (födda 2010, 2011, 2012), plus lite ströplatser i de flesta grupper.

Anmälan görs här.

 

(Uppdaterad 2021-07-27)

 

HALMSTAD
Andrea Andersson 2011 Blue Riders Falköping
Tuvalie Salomon 2011 GötaTraneberg
Ellie Jansson 2011 Halmstad Hammers
Hedvig Hällsten 2012 Haninge Anchors
Lykke Henningsson Dahlberg 2012 Hisingen Hockey
Embla Strömwall 2010 Hovås HC
Alice Hellerstedt 2010 HV71
Emilia Schlicht 2011 HV71
Leia Wixe 2011 HV71
Elin Kanerfalk 2011 HV71
Ina Frandsen Garcia 2010 KSF, Köpenhamn
Karla Reynolds 2011 KSF, Köpenhamn
Nanna Roer Remmer 2011 KSF, Köpenhamn
Norah Sigefjord 2012 Linköpings hockey club
Vera Ståhlberg 2012 Nacka HK
Christina Larsson 2011 Rögle BK
Selma Rasmusson 2013 Rögle BK
Vilda Hamsten 2011 Stenungsund HF
Tyra Nordström 2011 Södertälje SK
My Stjernudde 2012 Tyresö/Hanviken SK
Lilly Källander 2011 Almtuna IS
Linn Nilsson 2011 Värmdö Hockey
Sonja Åström 2011 Värmdö Hockey
Ellie Henriksson 2010 Värnamo Hockey
Alva Alm 2010 Värnamo Hockey
Felicia Wahlfridsson 2010 Värnamo Hockey
Sally Mildaeus 2010 Värnamo Hockey
Thea Turesson 2010 Värnamo Hockey
RÖGLE
Sally Hällsten 2010 Almtuna IS
Ylva Zäll 2010 Almtuna IS
Ella Hemmingsson 2011 Borlänge hockey/Falu if
Julia Wetter 2009 Ekerö IK
Wera von Sydow 2009 Ekerö IK
Maja Kvandal Raknes 2009 Furuset/Vålerenga
My Johansson 2010 Lenhovda IF
Signe Ericsson 2010 Lenhovda IF
Wilma Palmquist 2010 Lerums BK
Hanna Lagerqvist 2010 Linköping HC
Malva Johansson 2009 Ludvika Hockey
Jennifer Brodén 2011 Malmö Redhawks
Sara Östrup 2010 Linköping HC
Amelie Boger 2009 Malmö Redhawks
Madicken Nilsson 2009 Malmö Redhawks
Hekla Djønne-Dahl 2009 Ringerike Panthers Norge
Helena Strømsnes 2009 Ringerike Panthers Norge
Casandra Skifterud 2010 Ski Ishockeyklubb, Norge
Constanse Hauglid 2009 Ski Ishockeyklubb, Norge
Ella Andresen Aarhus 2010 Ski Ishockeyklubb, Norge
Elvira Åkerström Orheim 2008 Ski Ishockeyklubb, Norge
Agnes Källström 2009 Södertälje SK
Ebba Hesselvall 2009 Södertälje SK
Olivia Källström 2009 Södertälje SK
Tova Nordström 2009 Södertälje SK
Mathilda Bak 2009 Tyresö Hanviken
Julie Rosenlund 2009 Vålerenga
Sarah Emilie Sundal Eldholm 2009 Vålerenga
Frida Nyfelt 2009 Wings HC
Isadora Lundin 2009 Wings HC
Alwa Olofsson 2010 Åstorps Grizzlys och Rögle Team Tjejer
Linea Thegel 2010 Örebro
Turid Marelius 2010 Österåker vikings
JONSTORP
Alicia Frithiof 2008 Almtuna IS/Uppsala Young Hockey
Tuva Adamsson 2008 BIK Karlskoga
Selma Erixon 2009 HA74 Sävsjö
Alma Erixon 2009 HA74 Sävsjö
Inez Myrberg 2009 Halmstad Hammers
Alicia Björk 2008 Helsingborgs HC
Amelie Elisson 2008 Helsingborgs HC
Felicia Bjärnlöv 2008 HV71
Lova Therén 2009 HV71
Saga Therén 2007 HV71
Tilde Klaesson 2008 HV71
Ebba Danhall 2008 IK Oskarshamn
Anna Vitos 2007 Miercurea Ciuc Rumänien
Nike Bondesson 2009 Strömsbro IF
Edith Larsson Örnkloo 2009 Sunderby SK
Ida Lindberg 2009 Södertälje SK
Emma Holmberg 2009 Södertälje SK
Bianca Hård 2008 Södertälje SK
Alma Andersson 2008 Uppsala Young Hockey
Alva Boman 2008 Uppsala Young Hockey
Lili Lindvall 2010 Värmdö Hockey
Ellie Lindholm 2008 Värmdö Hockey
Iris Ståhlberg 2009 Värmdö Hockey
Moa Gradin 2008 Värmdö Hockey
Alice Nilsson 2009 Åmål SK
Elsa Karlsson 2008 Åseda IF
Lovis Dahn 2007 Åseda IF
Hilma Svensson 2006 Åseda IF
Felicia Samuelsson 2008 Åstorp Miners
Kajsa Holmström 2009 Ösk
Cornelia Wallin 2008 IFK Falköping ishockeyklubb
AIK
Magdalena Malm 2007 AIK
Matilda Lindström 2008 Almtuna IS
Miranda Lindström 2008 Almtuna IS
Vera Zäll 2007 Almtuna IS
Maja Söderström 2007 Brynäs IF
Alina Båtmästar 2008 Clemensnäs HC
Maja Hagenlöv 2007 Clemensnäs HC
Maja Kronqvist 2007 Clemensnäs HC
Hedda Poggensee Blom 2007 Eksjö HC
Lilly Hellerstedt 2008 HC Dalen
Lova Severed 2008 HC Dalen
Maria Skoog 2006 HC Dalen
Ina Aulin 2008 Jonstorp
Ida Algotsson 2008 Karlskrona HK
Ebba Fall 2008 Knivsta IS
Sara Norman Widell 2006 Knivsta IS
Ida Janson 2007 Lidingö Vikings Hockey Club
Meija Lind 2008 Linköping HC
Elina Hellman Borén 2009 Luleå HF
Alice Hammarlund 2006 Nacka HK
Mia Hammarlund 2008 Nacka HK
Cornelia Schlicht 2008 Nässjö HC
Elvira Lundqvist 2008 Nässjö HC
Emilia Rydell 2008 Rögle BK
Mella Liegnell 2008 Rögle BK
Moa Jacobsson 2007 Rögle BK
Moa Nilsson 2008 Rögle BK
Eimear Leacy 2007 SDE HF
Elsa Åberg 2007 SDE HF
Stella Sjöberg 2007 SDE HF
Leia Fransson 2008 Tranås AIF Hockey
Idunn Hellstrøm 2007 Vålerenga
Shiva Nobari 2008 Vålerenga
Anna Thimrén 2008 Väsby IK HK
BULLDOGS
Matylda Stepien 2008 AH Legia Warszawa
Anja Poulsen 2008 Amar Jets
Isabella Andersson 2006 Blue Riders Falköping
Svea Korswall 2007 Boo Hockey
Linnéah Kronqvist-Wilhelmsson 2006 Clemensnäs HC
Jessica Frederiksen 2006 Herlev Ishockey Klub
Elsa Öhrfelt 2005 Hovås HC
Emelie Claesson Brodén 2005 Hovås HC
Evelina Skoglund 2005 Hovås HC
Mathilda Granberg 2007 Hovås HC
Rebecca Helms 2006 Hvidovre Ishockey Klub
Klara Holm 2007 KSF, Köpenhamn
Hannah Melander 2006 Köping HC
Stina Stenvall 2008 Leksands IF
Tillie Ytfeldt 2008 Leksands IF
Agnes Waidringer 2005 Lund Giants
Hanna Svehög 2006 Lund Giants
Jennipher Fissum 2006 Lund Giants
Wilma Hellström 2007 Lycksele sportklubb
Ella Crawford 2005 Ringerike Panthers Norge
Julianne Løvholm 2005 Ringerike Panthers Norge
Agnes Tidlund 2007 Stenungsund HF
Meja Engelin 2008 Stenungsund HF
Ebba Lindberg 2006 Södertälje SK
Hedda Runemark Brydsten 2007 Teg SK
Turid Runemark Brydsten 2006 Teg SK
Melinn Danielsson 2005 Vilhelmina IK
Linn Mattsson 2007 Värmdö Hockey
Nora Lundin 2006 Wings HC
Kajsa Wallin 2006 Åker/Strängnäs HC
Julia Lindgren 2007 Örebro Hockey
Stina Thegel 2008 Örebro Hockey
Wilma Tagesson 2008 Örebro Hockey
Elvira Wallin 2006 IFK Falköping