Deltagare 2020

Här nedan följer en lista på antagna elever till Sommarhockeyskolan 2020

OBS: Det finns fortfarande platser kvar för Målvakter (födda 2010, 2011, 2012)  samt utespelare i åldrarna 2011-2012.

Anmälan görs här.

 

(Uppdaterad 2019-12-04)

 

 

Namn Klubb
2012
Hedvig Hällsten Haninge Anchors
My Stjernudde Tyresö/Hanviken SK
Eila Petäjistö Blomgren Rimbo IF
Tiri Petäjistö Blomgren Rimbo IF
2011
Mathilda Hammer KSF, Köpenhamn
Emilia Schlicht Nässjö HC
Christina Larsson Rögle BK
Elvira Sköldin Värmdö Hockey
Hanna Henning Karlskrona HK
Karla Reynolds KSF, Köpenhamn
Lilly Källander Almtuna IS
Nanna Roer Remmer KSF, Köpenhamn
Sonja Åström Värmdö Hockey
Linn Nilsson Värmdö Hockey
Amelie Spiegelberg Almtuna IS
Leia Wixe HV71
Ellie Jansson Halmstad Hammers
2010
Ylva Zäll Almtuna IS
Linea Thegel Öhu team 09
Signe Ericsson Lenhovda IF
Turid Marelius Österåker vikings
Sara Östrup Linköping HC
Sally Hällsten Almtuna IS
Hanna Lagerqvist Linköping HC
Alwa Olofsson Åstorps Grizzlys och Rögle Team Tjejer
Lili Lindvall Värmdö Hockey
Alice Hellerstedt HV71
Astrid Indregard Bergen Ishockeyklubb
Felicia Wahlfridsson Värnamo hockey
Sally Mildaeus Värnamo hockey
Thea Turesson Värnamo hockey
Ellen Hagenlöv Clemensnäs HC
My Johansson Lenhovda IF
Alva Alm Värnamo Tigers
Ina Frandsen Garcia KSF, Köpenhamn
Ella Andresen Aarhus Ski Ishockeyklubb, Norge
Casandra Skifterud Ski Ishockeyklubb, Norge
Iris Birta Ingvarsdottir Ski Ishockeyklubb, Norge
Tyra Skiöld Luleå Hockey
2009
Tove Henningsson Dahlberg Hisingen Hockey
Hekla Djønne-Dahl Ringerike Panthers Norge
Jonna Magnusson Milton Malmö Redhawk
Kajsa Holmström Ösk
Frida Nyfelt Wings HC
Isadora Lundin Wings HC
Maja Kvandal Raknes Furuset/vålereng
Linnea Alexandra Solberg Olsen Ski Ishockeyklubb, Norge
Tova Nordström Södertälje SK
Alice Nilsson Åmål SK
Mathilde Olavesen Vålerenga
Amelie Boger Malmö Redhawks
Julie Rosenlund Vålerenga
Lova Therén HV71
Madicken Nilsson Malmö Redhawks
Sarah Persson HV71
Sarah Emilie Sundal Eldholm Vålerenga
Malva Johansson Ludvika Hockey
Ebba Hesselvall Södertälje SK
Helena Strømsnes Ringerike Panthers Norge
Louisa Krusälv Kalmar HC
Wera von Sydow Ekerö IK
Ruth Eldering Stavanger Oilers
Selma Hedlund Hovås HC
Inez Myrberg Halmstad Hammers
Olivia Källström Södertälje SK
Agnes Källström Södertälje SK
Iris Ståhlberg Värmdö Hockey
Julia Wetter Ekerö IK
Ida Lindberg Södertälje SK
Pernilla Olsson Sparta
Nike Bondesson Brynäs IF
Elina Lundgren Södertälje SK
Lea Haug Ski Ishockeyklubb, Norge
Kajsa Odnæs Furuholt Storhamar Hockey
Marianne Bjørnes Vålerenga
Amelie Öhman Göta Traneberg
Elvira Stavnes Holmen Hockey/VIF Jenter
Linnea Knardahl Ski Ishockeyklubb, Norge
Emma Holmberg Södertälje SK
Lovisa Göransson Karlskrona HK
Madelen Engebretsen Storhamar Hockey
Constanse Hauglid Ski Ishockeyklubb, Norge
Mathilda Bak Älta IF
2008
Matylda Stepien AH Legia Warszawa
Mella Liegnell Rögle BK
Stina Thegel Öhu team 08
Ellie Lindholm Värmdö Hockey
Ebba Fall Uppsala Young Hockey
Leia Fransson Tranås AIF Hockey
Moa Nilsson Rögle BK
Matilda Lindström Uppsala Young Hockey
Emilia Rydell Rögle BK
Miranda Lindström Uppsala Young Hockey
Meja Engelin Stenungsund HF
Thale Fannemel Misje Bergen Ishockeyklubb
Alma Andersson Uppsala Young Hockey
Moa Gradin Värmdö Hockey
Shiva Nobari Vålerenga
Tilde Klaesson HV71
Ragnhild Klomstad Bergen Ishockeyklubb
Cornelia Schlicht Nässjö HC
Bianca Hård Södertälje SK
Meija Lind Linköping HC
Felicia Bjärnlöv Eksjö HC
Alina Båtmästar Clemensnäs HC
Mia Hammarlund Nacka Hockeyklubb
Elvira Orheim Ski Ishockeyklubb, Norge
Tilda Stensson Rögle BK
Alva Boman Uppsala Young Hockey
Ellen Willquist Linköping HC
Nova Hulander HV71
Märta Pettersson Uppsala Young Hockey
Thelma ljungfjärd Kalmar HC
Amelie Elisson Helsingborgs HC
Vilma Rosén Gruvhagen Kalmar HC
Ina Aulin Jonstorp
Elvira Åkerström Orheim Ski Ishockeyklubb, Norge
Elsa Karlsson Åseda IF
Tuva Adamsson BIK Karlskoga
Pia Helle Bergen Ishockeyklubb
Alicia Björk Helsingborgs HC
Hilda Claesson Karlskrona HK
Ida Algotsson Karlskrona HK
Lova Severed HC Dalen
Nelly Pålsson Väsby IK HK
Anna Thimrén Väsby IK HK
Alva Högström Tyresö Hanviken Hockey
Mille Ekeskog Våge Stavanger Oilers
Ebba Danhall IK Oskarshamn
Elvira Lundqvist Nässjö HC
Isabel Kazek EVD Duisburg – Germany
Briet Maria Fridjonsdottir Skautafélag Reykjavíkur (SR)
Ragnheiður Alís Ragnarsdóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
Kolbrún Björnsdóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
Eyrún Arna Garðarsdóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
Anja Poulsen Amar Jets
2007
Vera Zäll Almtuna IS
Miriam Helene Toet-Uddveg Skedsmo IK
Mathilda Granberg Hovås HC
Eimear Leacy SDE HF
Saga Therén HV71
Hedda Runemark Brydsten Teg SK
Svea Korswall Värmdö Hockey
Agnes Tidlund Stenungsund HF
Stella Sjöberg SDE HF
Liva Elita Oltmanns Tromsø Hockey
Klara Holm KSF, Köpenhamn
Moa Jacobsson Rögle BK
Oda Skinstad-Brandsdal Tromsø Hockey
Tuva Idebäck HV71
Tone Johansson Visby Roma Ungdom
Elsa Åberg SDE HF
Kine Deinert Bergen Ishockeyklubb
Hedda Poggensee Blom Eksjö HC
Idunn Hellstrøm Vålerenga
Minna Johnsson IF Troja Ljungby
Lovis Dahn Åseda IF
Hilda Karlsson Åseda IF
Tiril Arntzen Vålerenga
Maja Kronqvist Clemensnäs HC
Blenda Sjöberg SDE HF
Maja Hagenlöv Clemensnäs HC
Linnea Olsson Sparta
Jorinde Heller Linköping HC
Alva Rindberg Kovland hockey
Magdalena Malm AIK
Vibeke Alvær Ski Ishockeyklubb, Norge
Linn Mattsson Värmdö Hockey
Isabella Forsström Svegs IK
Wilma Hellström Lycksele sportklubb
Kajsa Dessing Karlskrona HK
Celine Silkebækken Storhamar Hockey
Kristiane Woie-Rydningen Tromsø Hockey
Sophia Glad Filtenborg Hvidovre Ishockey Klub
Aurora Winther-Johannessen Ullensaker
Oda Bruland Austefjord Stavanger Oilers
Harpa Hrönn Geirdal Helgadóttir Skautafélag Reykjavíkur (SR)
Aðalheiður Anna Ragnarsdóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
Sveindís Marý Sveinsdóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
Guðbjörg Inga Sigurðardóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
2006
Andreah Holm KSF, Köpenhamn
Kajsa Wallin Äker/Strängnäs HC
Nora Lundin Wings HC
Hannah Melander Köping HC
Linnéah Kronqvist-Wilhelmsson Clemensnäs HC
Jennipher Fissum LGHC T06
Saga Odebrant IFK Österåker Vikings
Turid Runemark Brydsten Teg SK
Ellen Silverin Halmstad Hammers
Alice Täfvander Kramfors Alliansen
Sara Norman Widell SDE HF
Erika Ommen Hansen Vålerenga
Alice Hammarlund Nacka HK
Eira Søly Østlandsjentene/ Ullensaker Flyers
Maria Donatello Ullensaker
Tyra Grönqvist Karlskrona HK
Clara Thimmer Rungsted
My Lau OIK (Denmark)
Emilia Nymark Sundsvall Hockey
Ebba Sidorsson Rönnängs IK
Maria Skoog Hc Dalen
Emma Sjösten Karlskrona HK
Hanna Svehög Lund Giants
Maria Lindberg Södertälje SK
Ebba Lindberg Södertälje SK
Rebecca Helms Hvidovre Ishockey Klub
Siri Claesson Karlskrona HK
Nora Yasir Mohamed Mahmoud Khalil Vålerenga
Vilde Gundersen Lysjø Ski Ishockeyklubb, Norge
Jessica Frederiksen Rødovre Skøjte og Ishockey Klub
Sophia Kazek EVD Duisburg – Germany
Amelia Burda Highland
Elísa Dís Sigfinnsdóttir Fjólnir- Björninn – Reykjavík
Andrea Diljá Jóhannesdóttir Skautafélag Reykjavíkur (SR)
Stefania Arnardottir SA (Skautafélag Akureyrar)
Amanda Ýr Bjarnadóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
Maria Sol Kristjansdottir Fjólnir- Björninn – Reykjavík
Friðrika Ólöf Stefánsdóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
2005
Engla Rankvist Luleå HC
Julia Olsson Jonstorp
Ella Crawford Ringerike Panthers Norge
Evelina Skoglund Alingsås Segelsällskap
Linnea Horn Ekerö IK
Agnes Waidringer Lund Giants
Sofia Vidmo Haninge Anchors
Tyra Sahlén Haninge Anchors
Emelie Claesson Brodén Hovås
Inga Rakel Aradóttir Skautafélag Akureyrar
Elsa Öhrfelt Kållereds SK
Line Johansson VRU (Visby Roma Ungdom)
Moa Lagh Täby HC07 (killar) SDE damjuniorer (tjejer)
Madeleine Winsa Luleå Hockey
Mollie Gavin SDE
Fam Pettersen Vålerenga
Hannah Karlstedt Sundsvall Hockey
Gena Newman Rumsey Hall School/Watertown Youth hockey
Sibelle Eriksson MODO Hockey
Filippa Lindgren Örebro
Luna Fabregas KSF, Köpenhamn
Svea Lindqvist Hässelby Kälvesta hockey
Julianne Løvholm Ringerike Panthers Norge
Ida Wickström SDE + Almtuna IS
Maria Gudrun Eiriksdottir Skautafelag Akureyrar
Lara Mist Jóhannsdóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
2004
Lovisa Mann Rögle och Malmö dam
Téa Mee von Bergen Hässelby Kälvesta hockey
Kristine Søbye Kråkene Moss Hockey og Sparta Damer Elite
Jenny Søbye Kråkene Moss Hockey og utespiller på Sparta Damer Elite
Wilda Hellström IF Troja Ljungby
Julia Schereschewsky Millbrook School (USA)
Alicia Tornhagen IF Lejonet
Ida Gullander Malmö Redhawks/ IF Lejonet
Lina Meijer Huskies Luxembourg
Beatrice Karlsson Uddevalla Blue Rocks
Arna Bjorg Fridjonsdottir Skautafélag Reykjavíkur (SR)
Heidur Thorey Atladottir Skautafélag Reykjavíkur (SR)
Gunnborg Petra Jóhannsdóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
Katrín Rós Björnsdóttir SA (Skautafélag Akureyrar)
2003
Madline Sofie Hauslo Sparta Damer Elite
Ronja Tyra Trondsdotter Hasle løren
Ann Helene Blakli-Egeland Sarpsborg Sparta damer elite
Wilma Lindgren Södertälje SK
Elvira Hallbäck Kht kristinehamn
Mille Sørensen KSF, Köpenhamn
2002
Erika Strömbeck Visby Roma