Deltagare 2018

 

Här nedan följer en lista på antagna elever till sommarhockeyskolan 2018.

 

Ännu finns det några MV-platser kvar (se nedan), och anmälan görs här.

Målvakter: 2 platser för de födda 2005-2006.

Uppdaterad 2018-06-12

Namn Klubb
2010
Signe Eriksson Lenhovda if
Linea Thegel Öhk ungdom
2009
Malva Johansson Ludvika Hockey
Ida Rundqvist Karlskrona HK
Lovisa Göransson Karlskrona HK
Mathilda Karlsson Karlskrona HK
Pernilla Olsson Nordhagen Moss Hockey
Sarah Emilie Eldholm Vålerenga
Hekla Djønne-Dahl Ringerike ishockeyklubb
2008
Ellen Willquist Linköping Hockey Club
Stina Thegel Öhk ungdom
Miranda Lindström Almtuna IS
Matilda Lindström Almtuna IS
Tilde Klaesson Hv71
Moa Nilsson Rögle BK
Hilda Claesson Karlskrona HK
Meja Engelin Stenungsund
Ina Aulin Jonstorp
Felicia Bjärnlöf Eksjö HC
Moa Gradin Värmdö HC
Alina Båtmästar CHC, LUAIK
Nova Åberg Täby HC
Emilia Rydell Rögle BK
Linnea Stensvik Rimbo IF
Matylda Stepien Legia Warszawa
Meija Lind Linköping Hockey Club
Ebba Fall Uppsala Young och Almtuna
Kolbrún Björnsdóttir Skautafélag Akureyrar
Mella Liegnell Rögle BK
2007
Vera Zäll Almtuna IS
Almi Palmér Rögle BK
Tone Johansson Sudrets HC och Visby Roma
Linnea Olsson Nordhagen Moss Hockey
Agnes Tidlund Stenungsund
Emma Thörnqvist Karlskrona HK
Miriam Toet-Uddveg Vålerenga Jenter Og Lørenskog Hockey Klubb
Moa Jacobsson Rögle BK
Hedda Poggensee Blom Eksjö HC
Siri Persson Lund Giants HC
Maja Kronqvist Clemensnäs HC
Oda Skinstad-Brandsdal Tromsø Ishockeyklubb
Hedda Runemark Brydsten Trixa HC Umeå
Ashly Dharmasiri Västerås IK (VIK)
Stella Sjöberg SDE
Klara Holm KSF (Kjøbenhavns Skøjteløberforening)
Tyra Louise Strømseng Comet Halden
Elsa Åberg SDE
Julie Rodies KSF (Kjøbenhavns Skøjteløberforening)
Mathilda Granberg Lerums BK
Eimear Leacy SDE
Sophia Glad Filtenborg KSF (Kjøbenhavns Skøjteløberforening)
2006
Sara Norman Widell SDE
Matilda Svanteson SDE
Matilda Svantesson SDE
Hannah Melander VIK
Kajsa Wallin Åker/ Strängnäs
Ebba Sidorsson Rönnängs IK
Jennipher Fissum Lund Giants HC
Felicia Åberg SDE
Tuva Sundesten Trixa HC Umeå
Tuva Garp Ifk Hallsberg
Linnéah Kronqvist-Wilhelmsson Clemensnäs HC
Tyra Grönqvist Karlskrona HK
Siri Claesson Karlskrona HK
Dagny Harr Trixa HC Umeå
Turid Runemark Brydsten Trixa HC Umeå
Alice Täfvander Kramfors Alliansen
Saga Odebrant IFK Österåker Vikings
Liv Kristine Thomasrud Ødegaard Ringerike
Synne Furuholt Storhamar ishockey
Ella Lind Linköping Hockey Club
Liv Turpijn I.L. Kråkene, Moss Hockey
Ellen Silverin Halmstad
Rebecca Loft Helms Hvidovre Ishockey Klub, Danmark
Ann-Kayla Baranyizigye Lund Giants HC
Malou Lehmann HIK
2005
Cecina Bertelsen-Tangvik Rosenborg Ishockeyklubb
Engla Rankvist Phc o Mssk
Line Johansson Sudrets HC och Visby Roma
Tyra Sahlén Haninge Anchors
Elsa Ekstrand Lund Giants HC
Julia Olsson Jonstorp
Sofia Vidmo Haninge Anchors
Ella Sahlén Kållered SK
Elsa Öhrfelt Kållered SK
Madeleine Winsa Luleå Hockey
Svea Sjöqvist SDE
Moa Lagh Täby HC / SDE
Mollie Gavin Bålsta
Ella Bohlin Östersund IK
Emelie Claesson Broden Härryda HC
Sara Svendsen Rosenborg Ishockeyklubb
Ella Horverak Bergen IK
Alexandra Arntzen Rosenborg Ishockeyklubb
Sara Bodin Rosenborg Ishockeyklubb
Kristín Lára SA, Akureyri, Iceland
Inga Rakel Aradóttir SA, Akureyri, Iceland
Fam Pettersen Vålerenga
Agnes Waidringer Lund Giants HC
Ella Crawford Hønefoss Panters
Maja Marø Rosenborg Ishockeyklubb
2004
Frida Simonsen Härryda HC
Lisa Jönsson AIK U14 (killar) och AIK Dam J (Damettan östra)
Helga Fransson Södertälje
Nea Hassel Jonstorp
Ida Karlsson Skogsbo SK
Embla Åberg SDE
Lina Meijer Huskies Luxembourg
Lovisa Mann Rögle och KHK
Elsa Hagström Kristinehamn
Tuva Kandell Leksands IF
Beatrice Storesund Rosenborg Ishockeyklubb
Tindra Oknefjell Nyköpings hockey ungdom
Téa von Bergen Nacka Hockeyklubb
Ella Jämse’n Södertälje
Nicole Hall Borlänge HF
Beatrice Hjälm Södertälje
Sara Lundqvist Halmstad
Agnes Claesson Karlskrona HK
Hedda Johansson Karlskrona HK
Andrea Ljunggren Karlskrona HK
Katrín Rós Björnsdóttir SA, Akureyri, Iceland
Gunnborg Petra Jóhannsdóttir SA, Akureyri, Iceland
Mina Lærum Ringerike og Kongsberg
Fanny Jansson IFK Mariehamn ÅLAND
Emma Pfeffer EC Vienna Tigers
Hilma Bóel Bergsdóttir SA, Akureyri, Iceland
Lea Flaa Bergen IK
Mina Isabell Killingstad Ringerike
Malin Steen Nilsen Sparta Sarpsborg
Sofie Van Dueren Kristinehamn
Jenny Søbye I.L. Kråkene, Moss Hockey
Kristine Søbye I.L. Kråkene, Moss Hockey
Iris Lundem Sparta, Norge
Ivana Othelie Aune Rosenborg Ishockeyklubb
2003
Lisa Östrup Linköping Hockey Club
Johanna Karlsson Mälarhöjden-Bredäng
Elvira Hallbäck Kristinehamn
Louise Hård Södertälje SK
Moa Carlsson Mälarhöjden-Bredäng
Wilma von Krusenstierna Mariestad BOIS
Minette Backlund Södertälje SK
Frida Larsson Forshaga IF
Emmelie Larsson Luleå hockey
Lisa östman Värmdö HC
Else-Marie Mortensen Tromsø ishockeyklubb
Ann Helene Blakli – Egeland Moss Hockey I.L.Kråkene
Madline Sofie Hauslo Moss Hockey I.L.Kråkene
Sólveig Lilja Pells SA, Akureyri, Iceland
Tiril Sofie Glasø Leangen Ishockeyklubb
Naomi Zonnevijlle Herlev
Ellen Elisabeth Andersen Comet pojkar U16/Sparta Damlag
Edda Djønne-Dahl Ringerike
Sofia Skriver Silkeborg Denmark
Ronja Tyra Trondsdotter Hasle Løren
Ingeborg Holm-Rodahl Rosenborg Ishockeyklubb
Aoife Leacy SDE
2002
Laura Rydahl KSF (Kjøbenhavns Skøjteløberforening)
2001
Ida Ekman Hedesunda IF
Tove Persson Malmö (Pantern)
Malin Ohlsson Karlskrona HK
Herborg Rut Geirsdottir Sparta, Norge
2000
My Järvklo SSK
Elena Sans CHHuarte, Spanien
Benedicte Nybak Henriksen Sparta, Norge
1999
Madelen Hansen Hovda Sparta, Norge