Deltagare 2017

 

Här nedan följer en lista på antagna elever till sommarhockeyskolan 2017.

 

Ännu finns det några platser kvar (se nedan), och anmälan görs här.

Målvakter: 1 plats för de födda 2007-2008, samt 2 platser för de födda 2003-2004.
Utespelare: 7 platser för de födda 2006-2008

Uppdaterad 2017-07-10

Namn Klubb
2009
Malva Johansson Ludvika Hockey
Sarah Emilie Sundal Eldholm VIF
2008
Moa Nilsson Rögle BK
Ebba Fall Uppsala
Mella Liegnell Rögle BK
Moa Gradin Värmdö Hockey
Meija Lind Linköping HC
Emilia Rydell Rögle BK
2007
Hedda Runemark Brydsten Trixa Umeå
Stella Sjöberg SDE
Tone Johansson Sudrets Hockey Club
Moa Jacobsson Rögle BK
Siri Persson Lund Giants HC
Maja Kronqvist Clemensnäs
Mathilda Granberg Lerum
Eimear Leacy SDE
Oda Skinstad-Brandsdal Tromsø IK, Norge
Klara Holm KSF, Köpenhamn, Danmark
Miriam Toet-Uddveg Vif/Jordal, Norge
Elsa Åberg SDE
Julie Rodies KSF, Köpenhamn, Danmark
Karoline Holm-Rodahl Rosenborg, Norge
Sophia Glad Filtenborg KSF, Köpenhamn
2006
Andreah Holm KSF, Köpenhamn
Sara Norman Widell SDE
Hannah Melander Köping HC , VIK Västerås HK
Elsa Theil Gislaveds SK
Ella Lind Linköping HC
Ida Lindblad ÖREBRO Hockey Ungdom
Matilda Svantesson SDE
Kajsa Wallin Åker/Strängnäs
Tuva Garp IFK Hallsberg
Linnéah Kronqvist-Wilhelmsson Clemensnäs HC
Turid Runemark Brydsten Trixa Umeå
Alice Täfvander Kramfors Alliansen
2005
Line Johansson Sudrets Hockey Club
Tyra Sahlén Haninge Anchors
Sara Bodin Rosenborg, Norge
Julia Olsson Jonstorp
Ella Sahlén Kållered SK
Elsa Öhrfelt Kållered SK
Lova Eriksson SDE
Svea Sjöqvist SDE
Mollie Gavin Bålsta Ishockey
Agnes Waidringer Lunds Giants
Ella Bohlin Östersunds IK
Emelie Claesson Broden HHC Härryda Hockey
Alexandra Johansson Härryda HC
Sara Svendsen Rosenborg, Norge
Lykke Øino Hallås Ullensaker Flyers, Norge
Olivia Aspås Ullensaker Flyers, Norge
Ella Horverak Bergen IK, Norge
Maria Gudrun Eiriksdottir Skautafelag Akureyrar, Iceland
Lara Mist Johannsdottir Skautafelag Akureyrar, Iceland
Sofia Vidmo Haninge Anchors
Cecina Bertelsen-Tangvik Rosenborg, Norge
Inga Rakel Aradottir Skautafelag Akureyrar, Iceland
Iben Hennie Tillman Stjernen Hockey, Norge
Fam Pettersen Jordal, Norge
Maja Marø Rosenborg, Norge
Marthe Kongstorp Johansen Rosenborg, Norge
Maren Nergaard Ringerike, Norge
Thelma-Christin Skjønberg Rosenborg, Norge
2004
Linn Moberg IF Troja Ljungby
Katerina Tsantaridou Almtuna
Klara Kenttälä SDE
Lisa Jönsson AIK
Klara Weståker Viggbyholms IK
Amanda Eriksson Linden Hockey
Lina Meijer Huskies, Luxembourg
Lovisa Mann Jonstorp
Axelina Gunnarsson Växjö Lakers
Pandora Nåtby Södertälje
Téa Mee von Bergen Nacka Hockey Klubb
Ella Jämse’n Södertälje SK
Nicole Hall Borlänge HF
Olivia Klaar Almtuna IS
Beatrice Hjälm Södertälje SK
Sara Lundqvist Halmstad
Maja Häger IFK Mariehamn
Beatrice Karlsson Uddevalla Blue Rocks
Nellie Barv Värmdö hockey
Katrin Ros Björnsdottir Skautafelag Akureyrar, Iceland
Allis Vedal Strömberg Jordal, Norge
Gunnborg Petra Johannsdottir Skautafelag Akureyrar, Iceland
Mina Marie Undhjem Lærum Ringerike, Norge
Fanny Jansson IFK Mariehamn, Åland
Emma Pfeffer Vienna Tigers, Austria
Sally-Ann Ottosen Stavanger, Norge
Helga Fransson Södertälje SK
Hilma Boel Bergsdottir Skautafelag Akureyrar, Iceland
Sarah Stauning SSF1896 Silkeborg, Danmark
Lea Flaa Bergen, Norge
Freyja Fridfinnsdottir Skautafelagid Björninn, Reykjavik, Iceland
Maren Reiermark Jørgensen Jordal, Norge
Mina Isabell Killingstad Ringerike, Norge
Jenny Söbye I.L.Kråkene Moss Hockey, Norge
Kristine Söbye I.L.Kråkene Moss Hockey, Norge
Klara Bucht Värmdö Hockey
Nora Hundsnes Pollestad Stavanger, Norge
Tyra Hundsnes Pollestad Stavanger, Norge
Sofie Van Dueren Kristinehamn Hockey Team (KHT)
Suphattra Chaiyasan Jordal, Norge
Iris Mathea Lundem Sparta, Norge
Katla Tryggvadottir Skautafelag Akureyrar, Iceland
2003
Lisa Östrup LHC
Johanna Karlsson MB hockey
Elvira Hallbäck Kristinehamn
Maja Lager BIK Karlskoga
Grace Källstrand Västerås IK
Moa Carlsson MB hockey
Irma Sigurd SDE Hockey
Ella Gejde Värmdö Hockey
Helga Jason Hudiksvalls HC
Wilma von Krusenstierna Mariestad Bois
Aoife Leacy SDE
Agnez Svensson Karlskrona HK
Lisa Östman Värmdö Hockey
Helga Gudrun Gudmundsdottir Skautafelagid Björninn, Reykjavik, Iceland
Ann Helene Blakli-Egeland Moss Hockey Bredde I.L Kråkene, Norge
Madline Sofie Hauslo Moss, Norge
Saga Margret Blöndal Skautafelag Akureyrar, Iceland
Anna Karen Einisdottir Skautafelag Akureyrar, Iceland
Tiril Sofie Glasø Rosenborg, Norge
Ebba Nielsen Solna HC
Naomi Zonnevijlle Herlev, Danmark
Ellen Elisabeth Andersen Sparta, Norge
Edda Djønne-Dahl Ringerike, Norge
Ronja Tyra Trondsdotter Hasle Løren, Norge
Paula Ambit Martinez Montgomery Youth HA, USA
Anne Sofie Jørgensen Silkeborg, Danmark
Sofia Skriver SSF1896- Danmark
Elin Alexdottir Skautafelag Reykjavik, Iceland
Ingeborg Holm-Rodahl Rosenborg, Norge
Elin þorsteinsdottir Skautafelag Akureyrar, Iceland
Louise Hård Södertälje SK
2002
Sara Bjurvén SDE
Johanna Eldebäck Borlänge HF
Smilla Castanius SDE
Ida Weståker SDE
Sara Falck SDE
Martina Fedel SDE
April Mjöll Orongan Skautafelag Akureyrar, Iceland
Linnea Bertelsen-Tangvik Rosenborg, Norge
Jimena Serrano Club Hielo Boadilla, Spain
Thelma þöll Matthiasdottir Skautafelagid Björninn, Reykjavik, Iceland
Ellen Muggerud Ringerike, Norge
Laura Rydahl KSF, Danmark
2001
Teresa Snorradottir Skautafelag Akureyrar Island
Malin Ohlsson Trelleborg IF och Malmö IF
Frida Nyhuus Holmbakken Grüner, Norge
Pia G. Nygård Grüner, Norge
Marthe Pabsdorff Brunvold Storhamar, Norge
Berglind Rós Leifsdóttir Skautafelag Akureyrar, Iceland
Herborg Rut Geirsdottir Sparta Warriors, Norge
2000
My Järvklo SSK Dam
Sofia Mattsson IFK Mariehamn
1999
Kimmy Rezaj Göteborg HC
Sonja Johnson Skautafelag Akureyrar, Iceland
1998
Maria Tuschhoff IFK Nyland